Wojenne wydarzenia na Ukrainie nie pozwalają nam pozostać obojętnymi na los i potrzeby cywilnej ludności. Niesieni odruchem serca pomagamy- każdy na miarę swoich możliwości i chęci.

 

W związku z licznymi pytaniami, uprzejmie informujemy, że na rzecz ofiar wojny na Ukrainie, Fundacja Dom Sędziego Seniora nie prowadzi samodzielnie żadnych zbiórek – ani finansowych ani rzeczowych, by nie „rozdrabniać” pomocy, a raczej ją skupić w kilku istotnych i wymiernych źródłach. Zbiórki i akcje pomocowe są organizowane przez sędziów w ramach działalności Stowarzyszeń, będących także fundatorami Fundacji „Dom Sędziego Seniora”. Dlatego zachęcamy sędziów – tych aktywnych zawodowo, jak  i będących już w stanie spoczynku – do poszukiwania informacji na stronach internetowych Stowarzyszeń.

 

W Oddziałach Stowarzyszenia „Iustitia” prowadzone są obecnie zbiórki pieniężne oraz rzeczowe, pomoc w organizacji zakwaterowania  i zapewnienie różnorodnego wsparcia ofiarom wojny na Ukrainie.  Na stronach Oddziałów Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” lub w bezpośrednim kontakcie telefonicznym lub mailowym z Prezesami Oddziałów można uzyskać informacje na temat rodzaju pomocy organizowanej przez dany Oddział i możliwości włączenia się w zbiórki (https://www.iustitia.pl/o-iustitii/oddzialy).

Działania pomocowe organizuje także drugi z naszych instytucjonalnych Fundatorów – Stowarzyszenie Sędziów Themis. Informacja o możliwym wsparciu tych działań dostępna jest na stronie Stowarzyszenia (http://themis-sedziowie.eu/aktualnosci/prosba-o-zglaszanie-sie-osob-ktore-moga-przyjac-ukrainskich-uchodzcow/ ).

 

Niezależnie od tego istnieje także możliwość uczestniczenia w gromadzeniu środków finansowych poprzez https://zrzutka.pl/  lub https://www.siepomaga.pl/ukraina i dokonywanie tam wpłat, a tym samym scedowanie na organizatora zbiórki zakupu rzeczy niezbędnych w danej chwili mieszkańcom Ukrainy.

Bądźmy hojni, gdy zdajemy test z człowieczeństwa i gdy inni ludzie potrzebują naszego wsparcia, zaangażowania i pomocy.

Zarząd Fundacji Dom Sędziego Seniora.

arek-MIT

arek-MIT has blogged 220 posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *